Anasayfa Kurumsal

KurumsalTARİHÇE

Güven Bakır İş ve Koll. Şti olarak 1948 yılında bakır levha imalatı ile faaliyetine başlayan firmamız, zaman içerisinde gelişim göstererek, 1993 yılında bakır rulo ve şerit imalatını da bünyesine alarak 1997 yılında Gemciler Güven Metal San. ve Tic. A.Ş.’ye dönüşmüştür. Elektrolitik bakır ve iletkenlerin üretimi amacı ile kurulan Gemciler Güven Metal San. ve Tic. A.Ş. her yıl artan yatırımlarla sürekli gelişme göstermiş, uyguladığı çağdaş ve yüksek teknolojilerle bugün sektöründe lider, Türk sanayisinin önde gelen kuruluşlarından biri konumuna gelmiştir.

MİSYON

Bulunduğu sektörde öncü kuruluşlardan biri olan, karlılığını ve verimliliğini artırmayı hedefleyen firmamız sürekli gelişme ve yaşamda kalite prensipleri doğrultusunda politikasını amacını ve misyonunu belirlemiştir.Firmamızın misyonu (var oluş nedeni); yönetimi, personeli, bilgi birikimi, ürettiği malın kalitesi, yeni yatırımlarla genişleyen makine parkı, gittikçe büyüyen üretim miktarının kaliteden taviz vermeksizin karşılanması yanında, rekabet ortamında önemli bir yer elde etmektir. Çalışmalarında müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını ön planda tutan Gemciler Güven Metal San. Tic. A.Ş, son teknolojileri bünyesinde bulundurmaya özen göstermektedir. Faaliyetlerini teknoloji-kalite-güven kelimeleri ile sloganlaştıran Gemciler Güven Metal San. Tic. A.Ş yatırımlarını artırmakta, mevcut makine parkını güçlendirmekte ve müşterilerine en iyi hizmeti vermenin haklı gururunu taşımaktadır.

VİZYON

Firmamızın politikası; kalite, verimlilik, yüksek iletişim, iş ahlakı, işçi sağlığı, sürekli gelişme, üreticilik, fikre saygı, dürüstlük, maliyet bilinci, paylaşım ve ‘ben değil biz’ olmuştur. Koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla yurtiçi ve yurtdışı müşteri portföyünü genişletmek, en uygun ürünü en ekonomik şartlarda üreterek tasarrufu arttırmak, çalışanlarına güvenli ve yüksek gelir temin etmek, çalışmalarımızda ekip ruhunu oluşturarak ortak katılımı sağlamak Gemciler Güven Metal San. Ve Tic. A. Ş.’nin ilkeleri arasında yer almaktadır. Kalite ve kusursuz hizmetin ancak bilgi ve tecrübe ile mümkün olabileceğine inanan Gemciler Güven Metal San. Tic. A.Ş, üretimin her aşamasında profesyonel kadrolar ve ileri teknoloji ürünü makinelerle çalışmalarını sürdürmektedir.

AR-GE

Gemciler Güven Metal San.Tic.A.Ş’de Ar-Ge bölümü ayrı bir önem taşımaktadır. Bu amaçla son teknolojileri takip ederek bünyesinde uygulamaya özen gösterir. Bu sadece endüstri tarafından pazarlanan bir ihtiyaca uygun levha, şerit üretmek için gereken bir koşul değildir. Aynı zamanda, bakır alaşımı üretimde yeni rekabetleri karşılayabilmek için gereken uzun vadedeki çalışmaları da kapsamaktadır.